Eksperimentaarium

KordumaKippuvadMõtted

Miks just selline nimi "eksperimentaarium"?
Ühest küljest meeldib mulle väga proovida uusi asju ja katsetada ka tuntud asju uuel viisil, kuid samal ajal usun tugevalt jagamiskultuuri, kus teadmised on mõeldud kõigile jagamiseks. Sellest ka liitsõnana valminud eksperiment+akvaarium=eksperimentaarium ehk läbipaistvad eksperimendid.

Miks on blogis väga vähe päris nimesid ja pereliikmed nimetusega Härra ning Pisipreili?
Algselt plaanisin blogi täiesti anonüümsena hoida, kuid lõpuni ei õnnestu see ilmselt niikuinii ja kuna enim esindatud inimesed andsid oma nime avaliku kasutamise osas nõusoleku, siis võib siin nende tegelikke nimesid kohata.
Sama avameelne ei soovi ma olla oma pereliikmete osas, kuna neist on siin blogis päris palju detaile ja Härra ise palus, et tema nime ei avaldataks. Pisipreili on aga alles liiga pisike, et temast avalikult niimoodi infot jagada.

Miks Sa ei kasuta oma blogis rohkem valmis lahendusi ja vahendeid, vaid eelistad palju asju algusest peale ise teha?
Pärinen perekonnast, kus polnud alati kõike võimalik osta, vaid lahendusi tuli leiutada käepärastest vahenditest. Sama mõttemustrit kohtasin Robootikaklubis, mille aktiivne liige ligi 10 aastat olin. See on kujundanud mu mõtteviisi lahendusmeelseks ning nägema võimalusi seal, kus paljud näevad prügi. Lisaks loodan, et selline lähenemine inspireerib ka neid inimesi endasse rohkem uskuma ja proovima, kellel pole majanduslikult võimalik alati poest uusi asju osta.

Kas see on õmblemisblogi?
Ei, see on mõtleva nokitseja blogi, kuigi viimaste postituste järgi võiks arvata, et peamine teema on õmblemine. Pigem olen kirglik katsetaja ja huvi õmblemise vastu on juba lapsepõlvest, mida nüüd innukalt realiseerin. Tegelikult on eksperimendid mitmekülgsemad, kuid avaldan ja teostan neid vastavalt hetke tundele ja inspiratsioonile.

Kas Sa oledki nii saamatu, et igas postituses apsakatest lugeda võib või liialdad lugudes pisut?
Tegelikult ei kumbagi. Pean end üsna osavaks inimeseks, kuigi suurem osa sellest on peamiselt suur pealehakkamisrõõm ja uudishimu tehtu vastu, kuid kogu selle elukestva õppeprotsessi juures teen siiski palju vigu. Olen paljudes teemades algaja ning seetõttu ei häbene ka eksida. Lisaks soovin olla inspiratsiooniks ka neile inimestele, kes endas ehk liialt kahtlevad, et millegagi alustada ning anda julgustust, et sekeldustest ja apsakatest hoolimata on võimalik väga kaugele jõuda, kui vaid vähegi järjepidevust jagub.